Geriausiai įvertintos valstybės valdomos įmonės – Klaipėdos „
Smiltynės perkėla“
, pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ bei „Lietuvos geležinkelių“ grupė (LTG), rodo Valdymo koordinavimo centro (VKC) duomenys. Pirmosios dvi bendrovės pernai įvykdė po 100 proc. finansinių ir atitinkamai 95 proc. bei 88 proc. nefinansinių tikslų ir buvo įvertintos po 10 balų, o LTG, įgyvendinę atitinkamai 79 proc. ir 92 proc. planų, – 9,93 balo,
Be to, aukštų rezultatų pasiekė ir energetikos įmonės – „Epso-G“ įgyvendino 100 proc. finansinių ir 74 proc. nefinansinių tikslų, o „Ignitis grupė“ – atitinkamai 88 proc. ir 83 proc.
Prasčiausiai tikslus įgyvendino „Lietuvos veislininkystė“ ir Lietuvos žirgynas – vos po vieną išsikeltą finansinį tikslą.
Laikinoji VKC vadovė Jurgita Bagdonienė sako, jog gerų rezultatų įmonėms pavyko pasiekti, nes pernai nebuvo pandemijos, energetikos kainų krizės ar kitų veiksnių, galinčių neigiamai paveikti įmones.
„Apibendrinus 2022–2024 metų rezultatus galima konstatuoti, kad du trečdaliai VVĮ sėkmingai pasiekė visus Vyriausybės nustatytus ilgalaikius finansinius rodiklius. Tai rodo nuoseklų ir kryptingą įmonių darbą, siekiant aukštesnių veiklos efektyvumo standartų bei geresnio viešojo turto valdymo“, – pranešime teigė J. Bagdonienė.
Finansinius tikslus ir uždavinius pernai įgyvendino apie trys ketvirtadaliai VVĮ, o nefinansinius – 81 proc.
Finansinę strategijos dalį geriausiai įgyvendino energetikos įmonės – 87 proc. tikslų, nefinansinę – registrų sektorius su 91 proc., o prasčiausiai – žemės ūkio sektorius, įvykdęs atitinkamai 52 proc. ir 58 proc. siekių.
Anot J. Bagdonienės, daugiau nei pusė iš 24 geriausiai įvertintų VVĮ viršijo siektinas reikšmes daugiau nei pusantro karto.
„Kai kuriais atvejais tikslai buvo formuluojami pernelyg atsargiai, o faktiškai pasiekti rezultatai gerokai pranoko lūkesčius. Pavyzdžiui, Lietuvos paštas 2024 metais planavo, kad nuosavo kapitalo grąžos rodiklis (ROE) sieks 3 proc., tačiau dėl turto pardavimo ir įpareigotosios veiklos nuostolių kompensavimo realus ROE siekė 8,3 proc.“, – aiškino J. Bagdonienė.
Prieš metus skelbta, kad Vyriausybės iškeltus finansinius tikslus bei rodiklius 2023 metais pasiekė aštuonios VVĮ iš 33-jų: „Toksika“, Ignalinos atominė elektrinė, „Ignitis grupė“, „KN Energies“, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, „Smiltynės perkėla“, „Detonas“ bei Turto bankas.