Nidoje – nauja parkavimo tvarka: ką svarbu žinoti ir kiek kainuos?

Nauja parkavimo tvarka Nidoje / Kas vyksta montažas

Šią vasarą Nidoje poilsiautojus pasitiks ne tik Kuršių nerijos grožis, bet ir pokyčiai automobilių parkavimo tvarkoje. Iki šiol aiškios ir vieningos tvarkos labiausiai apkrautu vasaros sezonu Nidoje nebuvo, tad nuo šios kalendorinės vasaros pradžios vietinė rinkliava bus renkama nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Pagal naują tvarką, Nidos gyvenvietė suskirstyta į tris apmokestintas zonas – žaliąją, raudonąją ir mėlynąją. Kiekvienai iš jų nustatyti skirtingi tarifai, vietos ir laikai, o savivaldybė žada vykdyti ir griežtą vairuotojų kontrolę.

Naujos zonos poilsiautojų automobiliams ir jų kainos

Ieškantiems pigiausios parkavimo vietos, verta žinoti apie žaliosios zonos aikštelę Taikos gatvė 39. Šoje aikštelėje stovėjimo mokestis taikomas visą parą, tačiau kainos čia bus mažiausios. Lengvųjų automobilių stovėjimas kainuos 6 eurus už parą, o norintiems laikyti transporto priemonę nuolat, siūlomi 90 eurų mėnesiniai ar 250 eurų sezono leidimai. Tuo tarpu autobusams ir krovininiams automobiliams paros kaina sieks 10 eurų, priekaboms – 2 eurus už parą.

Parkavimo pokyčiai Nidoje / Kas vyksta nuotr.
Parkavimo pokyčiai Nidoje / Kas vyksta nuotr.

Brangiausia stovėjimo zona apima centrinę Nidos dalį: Lotmiškio, Naglių ir dalį Taikos gatvės – tiksliau, atkarpą nuo Taikos g. 6 iki 4A. Čia taip pat patenka aikštelės prie Taikos g. 4 bei Naglių g. 14, 16, 19 ir 29. Šiose vietose mokestis renkamas nuo 8 iki 22 valandos. Lengvųjų automobilių stovėjimas kainuos 3 eurus už valandą, autobusų ir krovininių – 5 eurus, o priekabų – 3 eurus už valandą.

Rekomenduojame

Juodkrantėje duris atvėrė naujas lankytojų centras / K. Mizgirio nuotr.
Poilsiautojai Nidoje / R. Tenio nuotr.

Anksčiau čia transporto priemones galėjo statyti tik gyventojai, turintys leidimus, tad kildavo nemažai nesklandumų, kai atvykę poilsiautojai parkuotis čia neturėjo jokios teisės. Tikimasi, kad poilsiautojai kiemuose automobilius paliks tik trumpam, o vėliau juos pastatys ilgalaikio parkavimo aikštelėse.

Likusi Nidos gyvenvietės dalis patenka į mėlynąją zoną, kurioje taikomi vidutiniai tarifai. Šiai zonai priskiriamos Skruzdynės, Kopų, Švyturio, Vėtrungių, Pamario, Purvynės ir G. D. Kuverto gatvės, taip pat E. A. Jonušo gatvė (kartu su aikštele prie Parnidžio kopos), Taikos g. 32A ir 32C bei kelios aikštelės Nidos–Smiltynės plente. Mėlynojoje zonoje stovėjimo kaina lengviesiems automobiliams sieks 2 eurus už valandą, autobusams ir krovininiams – 4 eurus, priekaboms – 2 eurus už valandą. Išimtis taikoma E. A. Jonušo gatvės aikštelei, kur stovėjimas autobusams kainuos tiek pat, kiek ir raudonojoje zonoje – 10 eurų už valandą.

Poilsiautojams iš šiaurinės Nidos dalies – nauja privati aikštelė

Šiemet Nidoje atsiras ir privatus parkavimo sprendimas – adresu Kuršių gatvė 2 planuojama atidaryti mokamą aikštelę, kurioje stovėjimas kainuos 6 eurus už parą. Joje tilps keli šimtai automobilių, tad tikimasi, kad tai padės išspręsti vietų trūkumo problemą ir sumažins spaudimą centrinei gyvenvietės daliai.

Šiuo metu prie įvažiavimo į sklypą dar vykdomi darbai – sklype esanti kiemo aikštelė nuosavybes teise priklauso įmonei UAB „Martin Idea”. Minėta įmonė priklauso žinomam pamario verslininkui Andriui Emdei.

A.Emdė portalui teigė, jog statybos darbus planuojama baigti pirmąją birželio savaitę. Verslininkas žada, jog aikštelę administruos ne UAB „Martin Idea”, o „didelė, Lietuvoje žinoma įmonė“.

Anot A. Emdės, ši aikštelė pagal plotą bus didžiausia Nidoje, turėtų aptarnauti vadinamąsias Purvynės ir Skruzdynės dalis.

Kitais metais aikštelėje planuojama atvesti ir į elektrą, numatytos 8 greito įkrovimo stotelių vietos elektromobiliams krauti. Daugiau informacijos apie naują Nidos ilgalaikio parkavimo aikštelę verslininkas žadėjo pateikti artimiausiu metu.

Vietos gyventojams – leidimai su sąlygomis

Neringos savivaldybėje gyvenantys asmenys gali parkuoti mokamose zonose nemokamai, tačiau tik turėdami galiojantį leidimą. Nuo gegužės 12 dienos savivaldybės nekilnojamojo turto savininkai kviečiami teikti prašymus dėl gyventojo leidimų. Leidimas išduodamas tik tiems, kurie deklaravo gyvenamąją vietą ar registravo juridinę buveinę Neringoje ne trumpiau kaip prieš metus, neturi galimybės statyti automobilio savo sklype ir nori parkuoti ne toliau kaip 200 metrų nuo savo nekilnojamojo turto objekto.

Leidimai suteikiami ne daugiau kaip dviem transporto priemonėms vienam NT objektui, jeigu jų klasė – L arba M1 (išskyrus M1SA). Leidimai nėra fiziniai dokumentai – jie registruojami sistemoje per penkias darbo dienas ir galioja tik mokamo sezono laikotarpiu. Pasikeitus leidimo išdavimo sąlygoms, leidimas automatiškai panaikinamas.

Vyresni nei 65 metų Neringos gyventojai gali pasinaudoti specialia lengvata – nemokamai statyti automobilį Naglių g. 29 stovėjimo aikštelėje iki trijų valandų. Tam reikia pateikti laisvos formos prašymą savivaldybei, gauti leidimą ir prie priekinio stiklo padėti parkavimo laikrodį.

Parkavimo pokyčiai Nidoje / Kas vyksta nuotr.
Parkavimo pokyčiai Nidoje / Kas vyksta nuotr.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad šią vasarą kai kuriose vietose, kur anksčiau buvo leidžiama statyti automobilius, stovėjimą draus naujai įrengti kelio ženklai. Nepaisymas gali ne tik užtraukti baudą, bet ir baigtis transporto priemonės nutempimu. Todėl atvykstantiems rekomenduojama stebėti ženklus ir automobilius palikti tik tam skirtose vietose. Parkavimo tvarkos pažeidimus fiksuos UAB „Paslaugos Neringai“ darbuotojai.

Kur stovėti nemokamai?

Automobilius leidžiama nemokamai statyti krašto kelyje Smiltynė–Nida – ten, kur tai neprieštarauja Kelių eismo taisyklėms. Tai išlieka alternatyva tiems, kurie nori išvengti papildomų išlaidų. Taip pat parkavimas nemokamas išlieka Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės gyvenvietėse.

Parkavimo pokyčiai Nidoje / Kas vyksta nuotr.
Parkavimo pokyčiai Nidoje / Kas vyksta nuotr.

Tad šiais metais poilsiaujantys Kuršių nerijoje turės pagalvoti, ne tik kur apsigyventi, bet ir kur palikti savo automobilį.

Gal verta rinktis keliones ne automobiliu?

Planuojantiems atvykti į Nidą automobiliu reikėtų žinoti, kad parkavimas bus tik viena iš išlaidų. Prie jos prisidės ir kelto bilietas, kuriuo reikia persikelti per Kuršių marias iš Klaipėdos į Smiltynę (automobiliui 23,20 eur), bei įvažiavimo mokestis į Neringos savivaldybės teritoriją, kuris pikiniu vasaros laikotarpiui lengvajam automobiliui kainuos 50 eurų. Plačiau apie įvažiavimo kainas informaciją rasite čia.

Eilės prie kelto / Skaitytojų nuotr.
Eilės prie kelto / Skaitytojų nuotr.

Savivaldybė nuolat skatina lankytojus rinktis viešąjį ar vandens transportą, kuris padeda sumažinti eismo intensyvumą ir prisideda prie Kuršių nerijos gamtos apsaugos. Norintiems išvengti eismo ir papildomų mokesčių, tai tampa vis populiaresne ir patogesne alternatyva. Nuo praėjusių metų pabaigos Nidą nuo Smiltynės galima pasiekti ir visiškai atnaujintu dviračių taku.

Portalas „Kas vyksta Neringoje“ keliaujant į Kuršių neriją siūlo rinktis ir alternatyvius kelionės būdus, pvz. autobusu tiesiogiai iš Kauno su „Kautra“ arba iš Vilniaus, taip pat laivu „Raketa“ Nemunu. Į Neringos gyvenvietes iš Smiltynės nuolat kursuoja autobusai, aplankantys Juodkrantę, Pervalką, Preilą ir Nidą. Jų tvarkaraščiai skelbiami čia.

Norite tapti bendruomenės dalimi?

Įveskite savo el. paštą į žemiau esantį laukelį ir sužinokite aktualiausias naujienas pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Dalintis: