Kamerinės muzikos festivalis „Dangiški klavyrai“ kviečia į meno patirčių kelionę

Asociatyvi / Kultūros salos nuotr.

Neringa šiemet vėl publiką kviečia į Tarptautinį kamerinės muzikos festivalį „Dangiški klavyrai. Dvasinių kultūrų sintezės ir metamorfozės“. Antrą kartą rengiamas festivalis tapo puikiu pavyzdžiu, kaip menas sugeba sujungti skirtingas kultūras ir tautas, skatindamas lietuvybės puoselėjimą ir bendradarbiavimą tarp Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir kitų šalių menininkų bei pristatant unikalius kūrybos akcentus ir tarpkultūrinį dialogą.

II Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Dangiški klavyrai. Dvasinių kultūrų sintezės ir metamorfozės“ – tai tęstinis projektas, skirtas specialiai Neringai, jos gyventojams ir čia iš viso pasaulio atvykstantiems svečiams, rašoma „Kultūros salos“ pranešime žiniasklaidai.

„Festivalio tikslas – pristatyti profesionalųjį meną, sujungiant pripažintus Lietuvos ir užsienio menininkus. Renginiai kuriami ilgamečio bendradarbiavimo su užsienio partneriais pagrindu, įtraukiant muzikus iš aukštųjų muzikos meno institucijų – profesorius iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, absolventus – iš Austrijos, Latvijos, Italijos, Vokietijos, Estijos, į festivalių renginių verpetus įtraukiant lietuvių diasporų atstovus iš Lenkijos ir Latvijos, rengiant koncertus minėtose šalyse, taip pat Vokietijoje ir Švedijoje. Ypač džiugu, kad šį tarptautinį festivalį kaskart globoja Neringos meras Darius Jasaitis ir Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas“, – akcentuoja festivalio sumanytoja Inga Maknavičienė.

Balandžio 29 dieną, Rygos Juodagalvių namuose, įvyko konsulinis koncertas, skirtas Pirmosios Europos rašytinės konstitucijos – Gegužės 3-osios minėjimui.

Rekomenduojame

Lankytinos vietos Kuršių nerijoje / R. Tenio nuotr.
Jonas Šatas / Modesto Patašiaus nuotr.
„Kautros“ autobuso vairuotojas V. Čepaitis neretai būna ir gidu / M. Patašiaus nuotr.

Edukacinis koncertas „Kuršių nerija – įkvėpimo žemė. Dedikacija rašytojui Tomui Manui (Thomui Mannui)“, skirtas Nobelio premijos laureato Thomo Manno 150-osioms gimimo metinėms, vyks gegužės 4 d. Koncerte dalyvaus žinomi Lietuvos ir užsienio menininkai – tarptautinių konkursų laureatas, bosas-baritonas Igor Bakan (Lietuva, Belgija, Vokietija), kuris atliks vokiečių kompozitorių kūrinius, tarp jų – fragmentas iš Richardo Wagnerio operos „Tanhoizeris“.

Akompanuos pianistė, tarptautinių konkursų laureatė Inga Maknavičienė (Lietuva). Literatūrinę dalį pristatys Kultūros magistrė, aktorė Virginija Kochanskytė (Lietuva), skaitysianti ištraukas iš vokiečių rašytojo Tomo Manno opus magnum – romano ciklo „Juozapas ir jo broliai“.

Šis koncertas kvies ne tik į muzikinę, bet ir literatūrinę kelionę po dvasinių kultūrų susilietimo erdves Kuršių nerijoje – įkvėpimo žemėje, kuri taip artima T. Manno kūrybinei dvasiai, bet ir atlieps Klaipėdoje paskelbtiems poeto S. Dacho metams, nes renginio pradžioje skambės ne tik visiems gerai žinomos barokinės šio poeto eilės Taravos Anikei.

Gegužės 18 d. koncerte „Dignare O Domine“ skambės ypatinga programa, kurioje dalyvaus tarptautinių konkursų laureatės Beata Ignatavičiūtė (sopranas, Lietuva: Klaipėda) ir Inga Maknavičienė (fortepijonas, Lietuva: Klaipėda). Programoje susilies prasmingos XX–XXI a. poetės Marijos Katiliūtės (LACRIMA) sakralinės eilės ir vokalinės muzikos kūriniai, užbursiantys klausytojus ne tik muzika, bet ir literatūriniu turiniu.

Birželio 1 d. programoje „Paskendę saulės spinduliuose“ festivalis supažindins susirinkusius klausytojus su jauna klaipėdiete poete Kristina Norvile, tarptautinių konkursų laureate, Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos absolvente Olesia Mamonenko (sopranas), pastaruoju metu gyvenančia ir kuriančia Italijos madų sostinėje Milane, koncertmeisterė – pianistė Inga Maknavičienė. Programoje skambės poetės Kristinos Norvilės lyrinės eilės, kurios persipins ne tik su sakralinės muzikos kūriniais, bet ir su puikiai žinomomis italų kompozitorių operų arijomis, perteikiančiomis dvasinę ramybę ir šviesą.

Birželio 15 d. programoje „Simfoninis baletas“ dalyvaus žavingasis pianistų virtuozų fortepijoninis kvartetas „Neišskiriamieji pianistai“ – tarptautinių konkursų laureatai, LMTA absolventai – pianistas Lukas Gedvilas (Lietuva, Estija), pianistė Kamilė Zaveckaitė (Vokietija, Austrija), pianistė Lauryna Lankutytė-Levickė (Lietuva) bei festivalio „Dangiški klavyrai“ meno vadovė, tarptautinių konkursų laureatė, ne vieno GRAND PRIX laimėtoja Gabija Maknavičiūtė-Janavičienė. Šiame koncerte skambės kompozitorių J. Haydno, M. Moszkowskio, W. Gillock, M. Theodorakio (K. Grybausko transkripcija 4 pianistams), A. Lavignac ir kitų kompozitorių kūriniai, specialiai sukurti arba adaptuoti pianistų ansambliams (duetui, trio, kvartetui vienu ar dviem fortepijonais 2-4-6-8 rankomis). Tai bus ne tik muzikinė šventė, bet ir puiki gana reto pianistų ansamblinio muzikavimo (2-4-6-8 rankomis) pažinimo galimybė atverianti įvairiapusišką fortepijono faktūros raišką ir grožį.

Tikimasi, kad ši programa, kurioje dalyvauja talentingi LMTA absolventai, specialiai koncertams Lietuvoje atvykstantys iš skirtingų šalių (Austrijos, Vokietijos, Estijos), įkvėps perspektyvoje kasmetinę bendrą Neringos ir Klaipėdos talentingiausių moksleivių – pianistų, vokalistų, smuikininkų, pučiamųjų specialybių jaunųjų muzikų ansamblinio muzikavimo iniciatyvą ir 2026-2027 m. – III-iame ir IV-ame festivaliuose „Dangiški klavyrai“ išgirsime bendrus koncertus specialiai Jiems kuriamame cikle „Salve!“, nes šiuo projektu siekiama taip pat ir skatinti kultūros ir meno institucijų bendradarbiavimą bei sinergiją, kuri leistų kurti įvairias kūrybines raiškas, prisidėti prie vietos ir užsienio kultūros institucijų bendradarbiavimo.

Šeštasis festivalio koncertas „Senosios lietuviškos giesmės“, vyksiantis birželio 22 d., bus skirtas lietuvių liaudies dainų metams (2025). Senas katalikiškas lietuviškas giesmes ir kompozitorių Piotr Jančiak (Petro Jančiako) bei Arnoldo Vaznelio sakralinės muzikos kūrinius atliks lietuvių ansamblis „Sūduva“ iš Suvalkų ir Punsko (Lenkija), kas suteiks ne tik puikią galimybę susirinkusiems pasinerti į lietuvių tautos kultūrinį paveldą, bet ir į dvasingą šių dienų lietuvių kūrėjų užsienyje (Lenkijoje) muziką.

Nors festivalio pirmasis akordas balandžio 29 d. nuskambėjo Latvijoje, Rygoje, visi kiti festivalio renginiai vyks Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje. Todėl įėjimas į visus renginius yra laisvas (be bilietų). Renginiai skirti plačiai klausytojų auditorijai ir orientuoti į įvairių visuomenės grupių žinių apie kultūros ir meno procesus gilinimą, tikintis padidinti kultūros paslaugų įvairovę kurorte.

„Vienas svarbiausių festivalio tikslų – dėmesys Lietuvos, Kuršių nerijos ir Klaipėdos kultūros Kūrėjams, kaskart atkreipiant dėmesį į reikšmingas istorines, kultūrines datas, kuriant tam skirtus teminius koncertus tikintis, kad Festivalio renginiai ne tik puoselės lietuvių kultūrą, bet ir skatins kūrybinę sinergiją, bendradarbiavimą su lietuvių diasporomis, o taip pat prisidės prie Neringos, Klaipėdos ir užsienio kultūros tinklų stiprinimo“, – sako Festivalio pagrindinė organizatorė Inga Maknavičienė.

Norite tapti bendruomenės dalimi?

Įveskite savo el. paštą į žemiau esantį laukelį ir sužinokite aktualiausias naujienas pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Dalintis: