Sausio 15 d. Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės priešmininis ir patrulinis laivai, vykdydami NATO operacijos „Baltic Sentry“ veiksmų planą, buvo aktyvuoti ir išplaukė į Baltijos jūrą. NATO operacija buvo pradėta reaguojant į 2024 m. gruodžio 25 d. nustatytus povandeninių kabelių tarp Estijos ir Suomijos pažeidimus, siekiant užkirsti kelią galimiems bandymams pažeisti povandeninę infrastruktūrą ir stiprinti regiono saugumą, praneša Lietuvos kariuomenė.
„Prisijungimas prie NATO operacijos „Baltic Sentry“ pabrėžia mūsų šalies įsipareigojimą užtikrinti ne tik nacionalinį, bet ir regioninį saugumą. Mūsų dalyvavimas yra aiškus signalas, kad Lietuva, kaip NATO narė, deda visas pastangas užtikrinant kritinės infrastruktūros apsaugą Baltijos jūroje“, – pranešime žiniasklaidai sakė Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Giedrius Premeneckas.
Operacija „Baltic Sentry“ apima įvairių NATO pajėgų veiksmus sausumoje, ore ir jūroje, siekiant užtikrinti prevenciją, greitą reagavimą ir kritinės infrastruktūros saugumą Baltijos regione. Lietuvos laivai „Baltic Sentry“ metu vykdys patruliavimo ir stebėjimo užduotis, glaudžiai bendradarbiaus su NATO sąjungininkų pajėgomis bei pasitelks šiuolaikines technologijas, siekiant laiku užfiksuoti ir užkirsti kelią galimoms grėsmėms. Priešmininiame laive esantis povandeninis robotas bus naudojamas Baltijos jūros dugno stebėsenai.
„Džiaugiamės, kad NATO greitai reagavo į grėsmes kritinei infrastruktūrai Baltijos jūroje. Operacija „Baltic Sentry“ yra Aljanso solidarumo ir vienybės ženklas, įrodantis, kad NATO reaguoja į bet kokio tipo atakas, įskaitant išpuolius Baltijos jūroje. Negyvename kare, bet negyvename ir taikoje. Priešui demonstruojant aiškiai išreikštą agresiją, turėsime būti budrūs nuolat, peržiūrėti nacionalinę ir tarptautinę teisę“, – sakė krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė.
Rekomenduojame
Operacija „Baltic Sentry“ taip pat demonstruoja NATO sąjungininkų solidarumą, gebėjimą greitai reaguoti į grėsmes ir koordinuotai vykdyti veiksmus, stiprinant regiono stabilumą. Lietuvos karinės jūrų pajėgos kartu su kitų šalių sąjungininkais dirba užtikrindamos, kad Baltijos jūros povandeninė infrastruktūra būtų apsaugota nuo galimų grėsmių ir destabilizuojančių veiksmų.